Co nas wyróżnia


  • zakładamy i prowadzimy katolickie szkoły i przedszkola

  • wspieramy rodziny

  • inicjujemy oraz wspieramy różne formy wychowania dzieci i młodzieży w szczególności wychowania religijnego, kulturalnego i społecznego
  • mamy stały kalendarz prowadzonych imprez i wydarzeń

 

sep2.jpg 700x189 36kB

Istniejemy od 2011 roku, a w roku 2014 otrzymaliśmy status

Organizacji Pożytku Publicznego.
Naszym celem jest propagowanie działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

W szczególności w zakresie edukacji i wychowania katolickiego,

działalności społecznej i kulturalnej oraz ekologicznej, turystycznej i sportowej.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2020-02-07 12:00

Uczniowski Klub Sportowy „Pankracy” w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniu patriotyczno-sportowym „TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Jest to bieg ogólnopolski odbywający się ulicami miast organizowany już po raz ósmy w różnych miejscach naszego kraju. Celem tego projektu jest uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Podczas zeszłorocznej edycji biegu udział wzięło 360 miast gromadząc ok. 75 tys. uczestników. Możemy być dumni, że ulicami naszego miasta Bieg podąży już V raz. Bieg w tym roku odbędzie się 1 marca. Godzina rozpoczęcia biegu na dystansie rodzinnym 1963 metry to godzina 15:00. Dystans wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka „Lalka”.
Zechciejmy wspólnie ze wszystkimi uczestnikami Biegu poprzez to wydarzenie oddać cześć i szacunek wszystkim tym bohaterom Podziemnego Państwa Polskiego, ludziom niezłomnym, którzy w obronie najwyższych wartości złożyli najcenniejszy dar – dar własnego życia.

Zapisz się i biegnij z nami!

Ratując zabytek, dajemy mu nowe życie.

2019-12-23 12:00

Ratując zabytek, dajemy mu nowe życie - elewacja kolegium pojezuickiego odzyskuje dawny blask.

elewacja7.jpg 2016x1512 309kB

Kolejny rok i kolejny etap prac za nami. Remont rozpoczęty przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego ma swój początek w roku 2013. Po remoncie dachu i kapitalnym remoncie w skrzydle zachodnim, rozpoczęliśmy remont elewacji. Do niedawna były jeszcze rusztowania, a już teraz wyłoniła się piękna elewacja tej zabytkowej budowli.
Ratowanie zabytku możliwe jest dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Jelenia Góra, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji Polska Miedź (KGHM).

Dziękujemy!

VII Karkonoski Bal Niepodległości

2019-10-30 12:00

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Karkonoskim Balu Niepodległości. Po raz kolejny dobrze się bawiąc możemy wesprzeć bieżącą działalność naszej Szkoły. Służy temu licytacja cennych i ciekawych przedmiotów, podarowanych nam przez przez osoby prywatne, jak też osoby publiczne. Wykaz przedmiotów do licytacji pojawi się na szkolnej www na tydzień przed balem.
Wzorem lat ubiegłych czas balu, to czas zabawy, wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i spotkania w gronie znajomych. Warto przyjść i zaprosić innych!
Miejscem zabawy jest Restauracja „Zajazd pod Skarpą” w Mysłakowicach” (16.11.2019; godz. 19:30-4:00; recepcja już od godz. 19:00). Koszt: 170 zł/osoba, 320 zł/od pary. Miejsce przy stolikach są (od 6 do 10 osób) ustalamy zgodnie z Państwa sugestiami.
Zapraszamy!
Zapisy w sekretariatach na PCK (519-575-989) i Kopernika (503-394-206).